ליצירת קשר

השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
  סגירת תיק חקירה

  סגירת תיק חקירה במשטרה

  זומנתם לחקירה במשטרה, שוחררתם וכעת אנכם בטוחים מה צפוי לקרות? יש לכם רישום פלילי שמכתים את המוניטין שלכם? תיק חקירה פתוח עלול לפגוע באפשרויות התעסוקה שלכם ולגרום למתח נפשי. על כן, חשוב שתדעו מה קורה בכל רגע נתון עם דגש על הגשת כתב אישום. קיימים לא מעט מקרים בהם על אף שבוצעה חקירה פלילית לא מוגש כתב אישום בגלל חוסר עניין לציבור, חוסר אשמה או ראיות לא מספיקות – אלו הם מקרים בהם אפשר, כדאי וצריך לדרוש סגירת תיק חקירה. רוצים לדעת איך סוגרים תיק חקירה או מה מצב התיק שלכם במשטרה? חייגו עכשיו אל עורך דין רענן עמוסי להתייעצות. עורך דין רענן עמוסי מתמחה בדין פלילי, מלווה חשודים בחקירה ופועל לסגירת תיקי חקירה. ניסיון ויידע רב מאפשרים לעו"ד רענן עמוסי להגיש בקשות מנומקות ויעילות לסגירה מהירה של תיקי חקירה.

  באלו מקרים סגירת תיק חקירה עולה על הפרק?

  1. חוסר אשמה
  2. חוסר עניין לציבור
  3. בסיס ראייתי שאינו מספק להרשעה

  לאחר השלמת החקירה ואיסוף הראיות המשטרה מעבירה את כל החומר אל הפרקליטות או אל יחידת התביעות של המשטרה. צוות מקצועי בוחן את הנתונים וקובע האם יש בסיס להגשת כתב אישום. במקרים בהם לא מוגש כתב אישום תיק החקירה נסגר אך לא תמיד נמחק.

  איך מונעים הגשת כתב אישום אחרי חקירה?

  מיד לאחר החקירה קיימות 2 אפשרויות לסגירת התיק: פנייה בכתב עם בקשת סגירת תיק חקירה וסגירת תיק בהסדר. הגשת בקשת סגירת תיק חקירה מתבצעת בפנייה בכתב אל הרשות החוקרת, על הפנייה לכלול נימוקים לבקשה כולל הוכחות. תיקי חקירה נסגרים בעילה של העדר ראיות, העדר עניין לציבור וחוסר אשמה. על עורך הדין לבחון היטב את כל הפרטים ולקבוע בהתאם כיצד לנסח את הפנייה. פנייה לסגירת תיק חקירה מתאימה בעיקר במקרים בהם נאשם כופר באשמה. התייעצות עם עורך דין חיונית טרם הגשת הפנייה למניעת גרימת נזק לקו ההגנה.

  שימו לב, סגירת תיק חקירה בגין חוסר עניין לציבור או העדר ראיות מספיקות אינה מעלימה את הרישום הפלילי. רק סגירת תיק מחוסר אשמה מבטיחה מחיקה אוטומטית של הרישום. מעוניינים לפעול לסגירת התיק והעלמת הרישום הפלילי? אתם זקוקים לעורך דין פלילי בעל ניסיון רב בעניין כמו עו"ד רענן עמוסי – חייגו לתיאום פגישה.

  שתף :

  ליצירת קשר

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   דילוג לתוכן