ליצירת קשר

השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
  ייעוץ לפני חקירה

  ייעוץ לפני חקירה במשטרה

  מעמד של חקירה במשטרה מעורר בנו באופן טבעי חששות. כמו כל נחקר אחר גם אתם מעוניינים לסיים את ההליך מהר ככל האפשר ולחזור הביתה. במבחן המציאות אסור לכם להקל ראש או למהר למסור מידע מבלי להתייעץ תחילה עם עורך דין. ייעוץ לפני חקירה הכרחי למניעת הפללה עצמית. הייעוץ נדרש גם במקרים בהם אתם חפים מפשע והחוקרים טוענים מפורשות שאין כוונה לפתוח בהליך פלילי כנגדכם. עורך דין רענן עמוסי מתמחה בדין פלילי עם דגש על ייעוץ לקראת חקירה ובמהלך חקירה. פגישת התייעצות אחת תבטיח שתגיעו מוכנים יותר אל החקירה, תשיבו לשאלות בביטחון ולא תמסרו כל מידע שעלול להפליל אתכם.

  בשביל מה צריך ייעוץ לפני חקירה?

  רוב הנחקרים הם אנשים נורמטיביים ללא ניסיון בחקירות או הבנה במשפט פלילי. בהתאם, חוקרי המשטרה מצליחים לבלבל את הנחקרים באמצעות תרגילי חקירה פשוטים ולגרום למצב בו הנחקר מפליל את עצמו ואף מודה בעבירות שלא ביצע. אחת הזכויות הבסיסיות שיש לכל חשוד היא הזכות להתייעץ עם עורך דין לפני החקירה. ייעוץ לפני חקירה חשוב מאוד להגנה על הזכויות של הנחקר, מניעת הפללה ובניית אסטרטגיה.

  מה חשוב לברר מיד כאשר נכנסים אל חדר החקירות?

  נחקרים מוזמנים אל חדר החקירות במעמד של נחקר תחת אזהרה או במעמד של נחקר למטרת מסירת עדות. נחקר תחת אזהרה הוא חשוד בביצוע עבירה והחוק קובע לו גם זכות לקבלת ייעוץ לפני חקירה וגם את האפשרות לבחור בזכות השתיקה. במידה והתשובות לשאלות של החוקרים עשויות להפליל את הנאשם – מותר לו לבחור להשיב לשאלה בשתיקה. כאשר הנחקר משמש עד אין לו זכות להתייעצות עם עורך דין אך אין משמעות הדבר שאסור לנחקר כזה לפנות לעורך דין ביוזמתו. נחקר במעמד של עד רשאי לבחור בזכות השתיקה רק כאשר מדובר בשאלות שעלולות להפליל אותו.

  חשוב להבהיר שגם כאשר אתם נחקרים כעדים וגם כאשר אתם נחקרים תחת אזהרה כל המידע שתמסרו עשוי לשמש כנגדכם בעתיד. על כן, ייעוץ לפני חקירה חשוב מאוד! יש להשיב לשאלות של החוקרים בכבד ראש ובזהירות. מעוניינים להתייעץ עם עורך דין פלילי לקראת חקירה? עו"ד רענן עמוסי זמין בעבורכם.

  אחת הזכויות העיקריות שהחוק מעניק לחשוד במהלך חקירה פלילית היא התייעצות עם עורך דין. הסיבה לכך היא פוטנציאל גבוה להפללה עצמית. כל המידע שהחשוד מוסר במהלך החקירה עשוי לשמש כנגדו בעתיד. ייעוץ לפני חקירה במשטרה חיוני לקבלת הנחיות בדבר מסירת מידע, הכנה לקראת השאלות של החוקרים, פיתוח חוסן נפשי וזיהוי של תרגילי חקירה. עורך דין רענן עמוסי מתמחה בדין פלילי ומקפיד על יחס אישי לכל לקוח. התייעצות עם עו"ד רענן עמוסי לפני חקירה מבטיחה שתדעו איך להגן על האינטרסים שלכם ולשתף פעולה עם החקירה מבלי למסור מידע מפליל.

  הזכות לקבלת ייעוץ לפני חקירה במשטרה

  החוק קובע לכל חשוד את הזכות להתייעצות עם עורך דין במטרה להבטיח הליך הוגן. על עורך הדין להסביר לחשוד את המשמעות של ההליך הפלילי, את העונש הקבוע בחוק לעבירה שבוצעה, את אפשרויות הפעולה ואת התוצאות של מסירת המידע שברשותו. פגיעה בזכות של נחקר לקבל ייעוץ לפני חקירה במשטרה עשויה להוות בעתיד עילה לביטול כתב האישום. המחוקק מבקש לוודא שהנחקר מבין שכל המידע שהוא מוסר במהלך חקירה עשוי לשמש כנגדו.

  חשיבות של ייעוץ לפני כל חקירה

  חקירה פלילית בה אתם החשודים היא חקירה תחת אזהרה. סוג נוסף של חקירה הוא מצב בו אתם מוזמנים לחקירה לטובת מתן עדות. ייעוץ לפני חקירה במשטרה חיוני בשני המקרים היות וקיימים לא מעט מקרים בהם נחקרים שהוזמנו למתן עדות הופכים במהלך החקירה לחשודים. המידע שהם מוסרים בשוגג במהלך החקירה הופך אותם לחשודים. התייעצות עם עורך דין חיונית לראיית התמונה כולה, הבנת הכוונות של החוקרים והצגה ברורה של כל התרחישים.

  מה חשוב לשאול כשמזמינים אתכם לחקירה?

  הזמנה לחקירה מתקבלת לרוב בשיחת טלפון קצרה בה נציג המשטרה ירצה למסור לכם מידע מינימלי בעוד המטרה שלכם היא קבלת מידע רב ככל האפשר. במהלך השיחה נסו לאסוף כמה שיותר פרטים על סיבת הזימון. המשרד של עו"ד רענן עמוסי מספק שירותי ייעוץ לפני חקירה במשטרה, מייצג נאשמים, פועל לביטול כתבי אישום ומלווה אתכם לאורך כל הדרך. מחפשים עורך דין פלילי? מוזמנים ליצור קשר.

  שתף :

  ליצירת קשר

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   דילוג לתוכן