ליצירת קשר

השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
  השלמת חקירה לפני הגשת כתב אישום

  חקירה לפני הגשת כתב אישום

  הליך פלילי מתחיל בחקירה לאיסוף ראיות ובחינת העובדים, ממשיך אל בחינת התיק על ידי גוף התביעה ומתקדם בהתאם אל הגשת כתב אישום. השלמת חקירה לפני הגשת כתב אישום הכרחית לאיסוף בסיס ראיות מוצק, כל עוד החקירה אינה מסתיימת לא ניתן יהיה להתקדם אל הגשת כתב אישום. אם זומנתם אל חקירה או שאתם נמצאים כעת במהלך חקירה – עורך דין רענן עמוסי הוא עורך דין פלילי עם ניסיון רב. התייעצות עם עורך דין פלילי חיונית למניעת מסירת מידע שעלול להפליל אתכם בהמשך. עו"ד רענן עמוסי יסביר לכם את הזכויות שלכם, את העונשים הצפויים לעבירה שאתם חשודים בה ואת כל אפשרויות הפעולה.

  השלמת חקירה לפני הגשת כתב אישום בפרקליטות

  שלב החקירה נועד לבנות בסיס מוצק להגשת כתב אישום. חוקרי המשטרה נדרשים לאסוף בעבור הפרקליטות ראיות מוצקות במטרה להוכיח את אשמת החשוד בעבירה שבוצעה. איסוף הראיות מתבצע בעבודת שטח, מעקבים, חקירה של הנאשם וחקירת עדים. הנאשם צפוי לקבל הזמנה לחקירה כאשר כל המידע שהוא מוסר עלול לשמש כנגדו. עדים נוספים יוזמנו לחקירה כאשר המידע שהם מוסרים עלול לשמש גם כנגד החשוד וגם כנגדם. השלמת חקירה לפני הגשת כתב אישום היא תנאי סף למעבר לשלב הבא. רק כאשר החוקרים סבורים שהשלימו את איסוף המידע התיק מועבר אל הפרקליטות להמשך טיפול.

  מתי מוגש כתב אישום?

  הפרקליטות מקבלת מהמשטרה את תיק החקירה עם כל הראיות והעדויות על מנת לקבוע האם יש בסיס להגשת כתב אישום. הגשת כתב אישום תתבצע במקרים בהם הפרקליטות סבורה שיש בסיס ראיות מוצק שמבטיח הרשעה. במקרים בהם אין בסיס ראיות מספיק חזק לא יוגש כתב אישום. תתקבל החלטה שלא להגיש כתב אישום גם במקרים בהם אין עניין לציבור.

  מה זה כתב אישום?

  מסמך כתב אישום נערך על ידי גוף תובע במטרה להעמיד את הנאשם למשפט. הגשת כתב אישום מסמלת את סיום שלב החקירה. הנחקר הופך עם הגשת כתב האישום לנאשם ומקבל לידו בכתב את פירוט העבירות, הראיות, רשימת העדים, הפרטים של הרשות התובעת, הפרטים של בית המשפט. זקוקים להסבר נוסף? אתם נמצאים במהלך חקירה פלילית? עו"ד רענן עמוסי הוא הכתובת לכל שאלה

  שתף :

  ליצירת קשר

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   דילוג לתוכן