ליצירת קשר

השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
  שימוע לפני הגשת כתב אישום

  שימוע פלילי

  חקירה פלילית נועדה לאיסוף ראיות כדי לבדוק האם ישנה  הבשלה שלהתיק לכדי הגשת כתב אישום והתקדמות אל עבר משפט. בעבירות מסוג פשע, הגוף התובע נדרש לבצע שימוע לפני הגשת כתב אישום במטרה לאפשר לחשוד להציג טיעונים, נימוקים, קו הגנה ולפרט נסיבות לביטול ההליך. קיימים מקרים בהם אכן לאחר השימוע התביעה מחליטה לעצור את ההליך ומקרים אחרים בהם השימוע מוביל אל הגשת כתב אישום. ההחלטה מתקבלת בעיקר על בסיס הראיות כאשר יש לעורך דין פלילי מקצועי ומנוסה את היכולת להגדיל את סיכויים ההצלחה שלכם. עורך דין רענן עמוסי ידוע כעורך דין פלילי עם ניסיון רב בניהול הליכים פליליים, כולל הליכי שימוע. אם אתם חשודים בעבירה פלילית אתם רוצים לצדכם את עורך הדין מנוסה, מסור ומקצועי ביותר, צרו קשר עם עו"ד רענן עמוסי.

  יתרונות של שימוע לפני הגשת כתב אישום

  שימוע לפני הגשת כתב אישום הוא ההזדמנות האחרונה שלכם לשכנע את התביעה שלא להגיש כנגדכם כתב אישום. על מנת לנצל את ההזדמנות אתם זקוקים לעורך דין פלילי מנוסה שיודע איך להציג את הטיעונים ולשכנע את התביעה. עורך הדין ישתמש בטיעונים כמו מצב בריאות רעוע, בעיות אישיות, מצב נפשי, רקע סוציואקונומי וגם בטענה לחוסר ראיות.

  באיזה שלב הגוף התובע נדרש לחשוף את הראיות?

  במהלך החקירה החשוד ועורך הדין שלו אינם מקבלים פירוט מלא של כל הראיות והעדויות שמרכיבות את התיק. שלב השימוע עדיין אינו מחייב את הגוף התובע בהצגת כל חומרי החקירה מול החשוד ועורך הדין שלו. החוק מחייב את התביעה בהעברת כל חומרי החקירה אל החשוד ועורכי דינו רק לאחר הגשת כתב אישום. בשלב השימוע התביעה אינה מחויבת לחלוק מידע אך ברוב המקרים עורך הדין של החשוד מצליח לקבל מושג אודות העמדה של התביעה והממצאים.

  רוצים לקבל הסברים נוסעים על הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום? פנייה מוקדמת ככל האפשר אל עורך דין פלילי חיונית לצמצום הנזק ובניית קו הגנה חזק, פנו אל עו"ד רענן עמוסי בכל שאלה.

  שימוע בהליך פלילי

  אם אתם נמצאים בתוך חקירה פלילית וצפוי להתקיים שימוע כדאי לפנות עוד היום אל עורך דין פלילי. שימוע בהליך פלילי מהווה הזדמנות בעבור החשוד להציג את טיעוניו ואת קו ההגנה שלו. עורך הדין של החשוד נדרש לנסח את הטיעונים במטרה לשכנע את הגוף התובע לסגת ולא להגיש כתב אישום. השימוע מתבצע ברוב המקרים בכתב ובמעט מקרים בבית המשפט. על עורך הדין להשתמש בטיעונים כמו בסיס ראיות חלש, חוסר עניין לציבור, מצב סוציואקונומי או בריאות של החשוד. עו"ד רענן עמוסי מתמחה במשפט פלילי עם דגש על הליכי שימוע ופשיעה חמורה, אם חשוב לכם לקבל ליווי החל משלב החקירה ועד סיום ההליך צרו קשר עם צוות המשרד של עו"ד רענן עמוסי.

  בשביל מה צריך שימוע בהליך פלילי?

  השימוע נועד לשרת את טובת שני הצדדים עם דגש על סיוע לגוף התובע בקבלת ההחלטה הנכונה לגבי הגשת כתב האישום. התביעה משתמשת בשימוע להבנה של מהות האישום, העבירות וסיכויי ההצלחה של התביעה. הגוף התובע אינו מעוניין בהגשת תביעות עם סיכויי הצלחה נמוכים על מנת שלא לבזבז לחינם את כספי הציבור. בעבור החשוד שימוע בהליך פלילי הוא הזדמנות אחרונה לעצור את הגשת כתב האישום. חשוב להבין שהגשת כתב אישום עשויה לגרום נזק רב גם במקרים בהם המשפט מסתיים בזיכוי מלא.

  ייצוג של עורך דין בשלב השימוע

  מטבע הדברים, בהעדר רקע משפטי שלכם יש לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין פלילי. מעורבות מוקדמת של עורך דין בשלב החקירה תמנע מצבים של הפללה עצמית. עליכם להיות מודעים לזכות שלכם להתייעצות עם עורך דין בשלב החקירה, כל המידע שתמסרו בשלב החקירה עשוי לשמש כנגדכם בהמשך. מעורבות של עורך דין פלילי מנוסה בכל שימוע בהליך פלילי חיונית גם למניעת חשיפה מלאה של כל קווי ההגנה והראיות שבידכם. על עורך הדין לבנות כבר בשלב השימוע את האסטרטגיה ולא למהר לחשוף את כל הקלפים. אל תוותרו על ייצוג משפטי בשום שלב עם דגש על שימוע בהליך פלילי. חשודים שאינם מיוצגים עשויים להפליל את עצמם ולגרום בשוגג נזק רב לקו ההגנה. זקוקים לעורך דין פלילי מנוסה ומקצועי? חייגו אל עו"ד רענן עמוסי ותקבלו הסברים מפורטים וסבלניים.\

  אם מתנהל כנגדכם הליך פלילי אתם צפויים להיתקל בלא מעט מונחים מקצועיים. בהעדר רקע משפטי לא תבינו את כל המונחים ובשביל זה בדיוק יש לכם עורך דין. עשו לעצמכם כלל ברזל שלא לקבל החלטות, להודות או לחתום על כל מסמך מבלי להתייעץ תחילה עם עורך דין פלילי. להליך פלילי מספר שלבים אשר שימוע פלילי הוא אחד מהם. שימוע יכול להתקיים בע"פ או בכתב ובכל מקרה עורך הדין צריך להיות מעורב. בשימוע המתקיים בע"פ רק עורך הדין יכול להיות נוכח במקום ולייצג אתכם. לכן, חשוב לבחור עורך דין פלילי בעל ניסיון רב מוקדם ככל האפשר. משרדו  של עורך דין רענן עמוסי מתמחה במשפט פלילי עם דגש על פשיעה חמורה, הליכי שימוע וייעוץ לפני חקירה. עו"ד רענן עמוסי מקפיד להסביר ללקוחות שלו את המתרחש, להכין אותם לקראת הצעדים הבאים ולהנחות אותם כיצד לנהוג ולהשיב לכל שאלה.

  מה זה שימוע פלילי?

  הליך שימוע פלילי נועד לאפשר לחשוד בעבירה פלילית להציג את טיעוניו אל מול בית המשפט והגוף התובע. במהלך השימוע אתם רשאים לפרט את נסיבות המקרה וטיעונים במטרה לשכנע את בית המשפט ואת הפרקליט התובע שלא להגיש כנגדכם כתב אישום. שימוע פלילי הוא שלב ביניים חשוב מאוד בין חקירה פלילית לבין פתיחתו של משפט פלילי. השימוע הוא למעשה הזדמנות בעבור החשוד לפעול לעצירת ההליך.

  כיצד מחליט התובע האם להגיש כתב אישום פלילי לאחר שימוע?

  ההחלטה האם להגיש כתב אישום פלילי לאחר שימוע מתבססת על חומרי החקירה עם דגש על ראיות. התובע בתיק בוחן את הראיות, קובע האם ניתן יהיה להשיג הרשעה ובהתאם מקבל את ההחלטה. חשוב לציין שהליך שימוע פלילי מיועד לעבירות מסוג פשע ולא לעבירות עוון. שימו לב, קיימים מקרים מיוחדים בהם החוק אינו דורש קיום שימוע.

  איך מתבצע השימוע?

  ברוב המקרים שימוע פלילי מתבצע בכתב בעוד החשוד מחויב להשיב בתוך 30 יום. בתיקים מורכבים יותר ומקרים עם הד תקשורתי התביעה עשויה לדרוש לבצע הליך שימוע פלילי בבית המשפט. התשובה של החשוד לשימוע צריכה לכלול פירוט מלא של כל הטיעונים במטרה לשכנע את התביעה שלא להגיש כתב אישום פלילי. חשוב להבין שמדובר בהליך משפטי קריטי שאסור להקל בו ראש. ליווי של עורך דין פלילי מגדיל באופן משמעותי את הסיכויים שלכם לביטול ההליך. פנו אל עו"ד רענן עמוסי להתייעצות עם עורך דין פלילי מקצועי, מנוסה ומסור.

  ייצוג בשימוע

  עבירות פליליות עשוית להסתיים בעונשי מאסר ממושכים ובהתאם הן מעוררות תחושות של פחד ומתח נפשי. החששות מתעוררים כבר בשלב בו מתקבל זימון לחקירה גם במקרים בהם לא בוצעה כל עבירה. ייצוג בשימוע וגם בחקירה חשוב מאוד למניעת החמרת המצב. קיימים מקרים רבים בהם חשודים מפלילים את עצמם ומסייעים לתביעה לבנות כנגדם בסיס ראיות חזק. תהיו אתם חכמים יותר ותפנו כבר בשלב החקירה אל עו"ד פלילי לקבלת הנחיות והסברים אודות הזכויות שלכם. עורך דין רענן עמוסי מתמחה במשפט פלילי, פשיעה חמורה, ייעוץ לפני חקירה, הליכי שימוע, ניהול מו"מ. עם עו"ד רענן עמוסי תרגישו שיש לכם על מי לסמוך ויש מי שנלחם עבורכם ומגן על הזכויות שלכם.

  זכויות ייצוג בשימוע

  לכל חשוד יש זכות ייצוג בשימוע על ידי עורך דין מטעמו. למרבית החשודים אין את הידע הדרוש לייצוג עצמי. פעמים רבות הפרקליטים של התביעה נמנעים מפגישות עם חשודים או העברת מידע כל עוד אין בתמונה עורך דין. ייצוג בשימוע עשוי להוות את ההבדל בין ביטול כתב האישום לבין פתיחה בהליך פלילי. יש לעורך דין מקצועי ומנוסה את היכולת לשנות את עמדת התביעה לגבי הראיות או האינטרס הציבורי להגשת כתב האישום. על כן, חשוב לבחור נכון בעורך דין פלילי עם ניסיון, כישורים גבוהים והמלצות.

  בשביל מה צריך שימוע?

  שימוע לפני הגשת כתב אישום פלילי הוא זכות יסוד במשפט הפלילי בישראל. הליך פלילי עשוי לגרום נזק רב לנאשם ולבני משפחתו גם במקרים בהם אין אשמה והמשפט מסתיים בזיכוי. החוק קובע לנחקר את הזכות להציג בשלב השימוע טענות נגד ונימוקים לביטול ההליך. חשוב להדגיש שהחוק קובע חובת שימוע רק במקרים של עבירות פשע עם ענישה מרבית של 3 שנות מאסר ויותר.

  המשרד של עו"ד רענן עמוסי מייצג חשודים בעבירות פליליות בהליכי שימוע אל מול הפרקליטות ואל מול צוות התביעה של משטרת ישראל. במקרים רבים ייצוג בשימוע על ידי עו"ד רענן עמוסי מוביל לסגירת התיק ללא הגשת כתב אישום, צרו קשר לתיאום פגישה וקבלת הנחיות.

  זכות השימוע בהליך פלילי

  הליך פלילי קובע לחשוד זכויות במטרה להבטיח הליך הוגן ולוודא שהחשוד אכן מבין את המשמעות של ההליך ומודע להשפעה של מעשיו במהלך החקירה על ההליך הפלילי. זכות השימוע בהליך פלילי נועדה לאפשר לחשוד להגיב להאשמות כנגדו ולנסות למנוע את הגשת כתב האישום. מחפשים עורך דין פלילי לקראת שימוע? עורך דין רענן עמוסי מתמחה בדין פלילי, בעל ניסיון רב וידוע ביחס אישי לכל לקוח. אם אתם מחפשים עורך דין פלילי שנלחם בעבור הלקוחות שלו חייגו עכשיו לתיאום פגישה עם עו"ד רענן עמוסי.

  מטרת זכות השימוע בהליך פלילי

  השימוע נועד להעניק לחשוד הזדמנות להציג טיעונים ונימוקים אל מול הטענות של התביעה. עורך הדין של החשוד מנהל את השימוע ומנסח נכון את הדברים במטרה לשפר את המצב. התוצאה הטובה ביותר שאפשר להשיג באמצעות זכות השימוע בהליך פלילי היא ביטול מלא של כתב האישום. לפני שמתקיים השימוע עורך הדין שלכם מקבל את חומרי החקירה לטובת הכנת טיעונים, עורך דין עם ניסיון יידע לבחון בקפידה את כל הפרטים על מנת לזהות כשלים בחקירה שמאפשרים פסילת ראיות או פסילה מלאה של ההליך כולו או לפחות הפחתה בחומרת העבירה וכך גם בחומרת העונש שיכול להיות במידה והנאשם ישפט לחובה.

  הסדר טיעון בשלב השימוע

  קיימים מקרים בהם הצעד הנכון ביותר יהיה סיום מהיר של ההליך בהסדר טיעון. אפשר וכדאי במקרים מסוימים לנהל משא ומתן לסגירת התיק כבר במהלך השימוע. אם תבחרו נכון בעורך דין פלילי מסור ומקצועי תהיו רגועים בידיעה שהוא ממליץ על הצעדים הנכונים ביותר. זכות השימוע בהליך פלילי מאפשר גם צמצום של היקף ההאשמות. עורך הדין שלכם רשאי להגיש במהלך השימוע טיעונים למטרת צמצום סעיפי האישום ובקשה לענישה מקלה. רק עורך דין פלילי עם ניסיון יודע לנצל באופן מלא את זכות השימוע ולהפיק ממנה תועלת מרבית.

  מתי כדאי לקיים שימוע?

  רק עורך דין פלילי שמכיר היטב את המקרה שלכם יכול לקבוע האם כדאי לבצע שימוע או לא. עורך הדין מקבל את ההחלטה רק לאחר עיון יסודי בחומרי החקירה. חשוב לזכור שהתנהלות לא מקצועית בהליך פלילי עשויה להזיק לכם. מחפשים עורך דין פלילי שאפשר לסמוך עליו? צרו קשר לתיאום פגישה עם עו"ד רענן עמוסי.

  שתף :

  ליצירת קשר

  השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם בהקדם
   דילוג לתוכן